پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزی          07 بهمن 1392 - 27 January 2014


 فانی: سالانه 13 میلیون ریال برای هر دانش آموز هزینه می شود

 وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش بدون محاسبه فضا و تجهیزات، میانگین برای هر دانش آموز سالانه 13 میلیون ریال هزینه می کند.

به گزارش روز یکشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی در گردهمایی روسای کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان ها افزود: بسیاری از مدارس غیر دولتی حتی با کمتر از این مبلغ آماده ارایه خدمات آموزشی هستند.

وی با بیان اینکه تحولات در آموزش و پرورش با شیب ملایم، تدریجی و با انجام تحقیقات علمی امکان پذیر است، بر ضرورت توسعه مشارکت های عمومی در ابعاد مختلف تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بنا داریم میزان پوشش تحصیلی دانش آموزان در مدارس غیر دولتی را از 5/8 درصد به 12 در صد در دو سال آینده رسانده و ظرفیت خالی این گونه مدارس را با معرفی دانش آموز و خرید خدمات آموزشی پرکنیم.

فانی تصریح کرد که مقرر شد در وزارتخانه اتاق های فکر راه اندازی شود و از ظرفیت ارزشمند بازنشستگان به منظور حل مشکلات آموزش و پرورش استفاده شود.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید یادآورشد: برغم محدودیت های بودجه سال 93 که رشد 11 درصدی را برای دستگاه ها در نظر گرفته، بودجه آموزش و پرورش 26 درصد رشد دارد که این حاکی از اشراف، آگاهی و عنایت مسئولان نسبت به جایگاه آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: بازنشستگان علاوه بر معلمی، حامل 30 سال تجربه دارند که اگر هر سال فقط یک تجربه کسب کرده باشند، با احتساب 750 هزار بازنشسته فرهنگی رقمی معادل 22 میلیون و پانصد هزار تجربه می شود که سرمایه عظیمی است.

فانی ادامه داد: اگر امروز در کشور افرادی خدمتگزار و موثر داریم، این سرمایه، دستاورد خدمت فرهنگیانی است که 30 سال عمر خود را صرف تعلیم و تربیت آنان کرده اند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی بالاتری سرمایه هر کشور و تنها سرمایه پایان ناپذیر است، اضافه کرد: سرمایه هایی همچون نفت یا گاز یک روز به پایان خواهد رسید اما سرمایه انسانی نیرویی اثر بخش و پایدار است که معلمان نقش اساسی در تامین آن دارند.

فانی در ادامه با اشاره به چهار سیاست (توسعه مشارکت در آموزش و پرورش، ارتقا کیفیت و تقویت مدیریت آموزشگاهی، عملیاتی کردن بودجه سال 93 و ساماندهی نیروی انسانی اعلام شده برای سال 93) تصریح کرد که تعداد زیادی از صاحب نظران و کارشناسان با بررسی برنامه های گذشته آموزش و پرورش بیش از 700 چالش را فهرست و اولویت بندی کرده اند.

وی افزود: این چهار سیاست برای سال 93 استخراج شده است و شاید برای اولین بار در آموزش و پرورش باشد که قانون بودجه مبتنی بر سیاست ها و سیاست ها مبتنی بر چالش ها تنظیم شده است.

در ادامه این گردهمایی تعدادی از اعضای کانون بازنشستگان استان ها ضمن طرح مشکلات حوزه مربوطه، پیشنهادات خود را ارایه کردند.


تگ ها هزینه های دولت برای دانش آموزان هزینه های سالانه دولت برای دانش آموزان

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank