پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزی          24 تیر 1393 - 15 July 2014


اغاز فعالیت مدارس دو زبانه سما دانشگاه آزاد اسلامی


 معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سمای دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز فعالیت مدارس دو زبانه سما از مهرماه سال جاری به صورت رسمی در مقاطع پیش دبستانی، اول و دوم ابتدایی خبر داد.

سیروس حاجی‌زاده با بیان اینکه «تقاضای راه‌اندازی این مدارس در شهرستان‌ها هم وجود دارد» تصریح کرد: در حال حاضر این مدارس فقط در منطقه یک تهران راه‌اندازی می‌شوند و در آینده برای گسترش این مدارس تصمیم گیری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تاسیس مدارس دو زبانه برای سازمان سما تجربه جدیدی محسوب می‌شود، گفت: سازمان سما در حال حاضر به جای کمیت این مدارس به کیفیت بهتر آن‌ها می‌اندیشد.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های این مدارس، رویکرد متفاوت آن‌ها به بحث آموزش و فرد یاد گیرنده است، اظهار کرد: مدرسه دوزبانه سما محیطی برای تعلیم و تربیت دانش آموزان با شیوه‌های نوین بین‌المللی، با انطباق بر ویژگی‌های دینی، فرهنگی و بومی ایران اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی مدارس دو زبانه سما تربیت افرادی است که در زندگی فردی و خانوادگی مفید و در اجتماع یک شهروند موفق باشند.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه در مدارس سما دانش‌آموز، محور یادگیری است، اظهار کرد: در این مدارس معلم یاور و تسهیل‌گر دانش‌آموز است.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما تاکید کرد: مدارس دو زبانه سما بدون اینکه از اهمیت زبان مادری(فارسی) و آموزش بهینه آن غافل شود، دانش‌آموزان را با چند زبان بین‌المللی آشنا می‌کند؛ آنچنان که دانش‌آموزان زبان انگلیسی و فارسی را به آسانی و روانی در فعالیت‌های روزمره خود به کار گیرند.

حاجی زاده افزود: ما در مدارس دو زبانه سما به دنبال این موضوع هستیم که بتوانیم تمام دانش‌آموزان را با هر استعداد و ظرفیتی تحت پوشش خود قرار دهیم و به مقصدی که استعداد آن‌ها در آن نهفته است برسانیم.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما در اشاره به سیستم کاری مدارس دو زبانه، اظهار کرد: مدارس دو زبانه تا به امروز به این صورت عمل می‌کردند که در نوبت صبح مواد درسی رسمی آموزش و پرورش را به فارسی تدریس می‌کردند و در نوبت بعد از ظهر هم بعضی از همان دروس مانند علوم و ریاضی دوباره به زبان انگلیسی تدریس می‌شد.

وی با بیان اینکه «سازمان سما هم در گذشته تجربه این گونه مدارس را تحت عنوان CBI داشته است» عنوان کرد: این گونه مدارس نتیجه خوبی را به دنبال نخواهند داشت، چرا که علت که تکرار درس‌ها برای دانش‌آموزان کسل کننده است.

حاجی‌زاده در ادامه افزود: از سوی دیگر در این شیوه هدف اصلی، آموزش زبان انگلیسی نیست، یعنی محتوای زبان آموزش داده نمی‌شود و در نتیجه چیزی به دانش‌آموز اضافه نمی‌شود.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما با اشاره به نحوه آموزش مدارس جدید دو زبانه سما، گفت: در این مدارس محتوای آموزشی درس‌هایی مانند علوم و ریاضی فقط به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: در این مدارس درس‌های علوم انسانی، اجتماعی و دینی به دلیل ارتباط مستقیم این درس‌ها با فرهنگ ایرانی، به فارسی تدریس می‌شود.

وی در ارتباط با دروس مهارتی مانند تربیت بدنی، مهارت‌های هنری و مهارت‌های زندگی، عنوان کرد: این دروس به فراخور موضوع و سن دانش‌آموزان در ترکیبی از دو زبان آموخته می‌شود، اما سیاست کلی مدرسه بر این اساس است که دانش‌آموزان تشویق شوند که در این دروس هم از زبان انگلیسی استفاده کنند.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما افزود: در زمان فعالیت‌های آزاد نظیر زنگ تفریح دانش‌آموزان مختارند به هر زبانی که تمایل دارند، صحبت کنند.


تگ ها مدارس دو زبانه سما مدارس دو زبانه سما دانشگاه آزاد اسلامی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank