پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزی          17 اسفند 1393 - 08 March 2015


مدارس باید مشاور کارآفرینی داشته باشند

 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی با تاکید براینکه مدارس باید مشاور کارآفرینی داشته باشند تا دانش آموزان با کمک آنها در مسیر انتخاب شغل آماده شده و ذهن آنها از پشت میزنشینی به سمت کارآفرینی سوق داده شود.

ذوالانوار  با اشاره به استقبال بسیار خوب از این نمایشگاه گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه فروش و نمایش نبوده ما آموزش و مهارت آموزی را دنبال می کنیم و در دستیابی به این هدف موفق بوده ایم.

وی افزود: تعداد زیادی از غرفه ها مهارت های خود را در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده و روند حرکت به سوی کارآفرینی در رشته فعالیت خود را برای علاقه مندان تبیین کردند. این نمایشگاه نیز نسبت به صدور گواهی برای شرکت کنندگان در این آموزش ها که تحت عنوان تور مهارت برگزار شد اقدام کرده است.

وی با تاکید بر استقبال بسیار خوب از تور مهارت گفت: برگزاری نمایشگاه در این سطح اول تجربه ما بود و سعی خواهیم کرد سال آینده از تجربیات امسال برای برگزاری بهتر جشنواره استفاده کنیم.

وی در خصوص حضور دانش آموزان در این نمایشگاه گفت: برنامه ریزی برای حضور این قشر در دستور کار نمایشگاه بوده است اما، به صورت کلاسیک برای حضور آنها در این نمایشگاه برنامه ریزی نکرده بودیم و این یکی از عیوبی است که باید برطرف شود.

وی با تاکید براینکه آشنا کردن دانش آموزان از وظایف دانشگاه جامع نبوده و آنها باید در مدارس مشاور کارآفرینی داشته باشند تا در مسیر انتخاب شغل آماده شده و ذهن آنها از پشت میزنشینی به سمت کارآفرینی سوق داده شود. آنها باید به این باور برسند که راه کارآفرینی تنها از مسیر دانشگاه و مدرک تحصیلی نمی گذرد و آنها را با مهارت های مختلف آشنا کنیم.

وی در خصوص علاقه مندی غرفه داران به برگزاری دوباره چنین نمایشگاهی به مشکلات موجود در مسیر تامین منابع مالی اشاره کرد و گفت: غرفه ها به صورت رایگان در اختیار کارآفرینان قرار گرفته و مبلغی قابل توجهی هزینه شده تا چنین نمایشگاهی مثمرثمر واقع شود براین اساس مشخص نیست که بتوانیم چنین بودجه ای را مهیا کرده و چنین نمایشگاهی را چندبار در سال برگزار کنیم . به دلیل محدودیت منابع، برگزاری نمایشگاه هر سال یکبار انجام خواهد شد هرچند برگزاری دوره های بیشتر نمایشگاه برای معرفی کارآفرینی به کارجویان لازم است .

وی اضافه کرد: دانش آموزان و مربیان آنها و کادر مدارس باید با مهارت افزایی و اهداف نمایشگاه آشنا شده و در عین حال با نیازهای جامعه و کارآفرینی آشنا شوند تا در نهایت، حضور آنها در چنین نمایشگاهی اثربخش باشد.تگ ها مشاور کارآفرینی در مدارس مشاور کارآفرینی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank