پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزی          04 اسفند 1392 - 23 February 2014


پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در دروس ریاضی و علوم پایین‌تر از متوسط جهانی است

 همشهری آنلاین:
مدیر کل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وضعیت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در دو درس ریاضی و علوم از متوسط جهانی پایین تر است، گفت: آموزش و پرورش به بهانه برگزاری آزمون تیمز، در صدد کیفیت بخشی دو درس ریاضی و علوم در دو پایه چهارم و هشتم برای سال تحصیلی آینده است.

به گزارش مهر، عظیم محبی در این باره گفت: آزمون تیمز اختصاص به بررسی وضعیت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در دو درس ریاضی و علوم است. این آزمون قرار است در سطح جهانی برای دانش آموزان در سال 2015 برگزار شود و با توجه به اینکه ایران از متوسط جهانی پایین‌تر است، باید در مدت زمان باقی مانده اقدام به کیفیت بخشی درس ریاضی و علوم کنیم.

وی افزود: این آزمون هر پنج سال یکبار در میان دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی و هشتم متوسطه برگزار می‌شود، به همین دلیل در اداره متوسطه اول قرار است نهضت ارتقای کیفی درس ریاضی و علوم راه‌اندازی شود تا دانش آموزان ایرانی در سال 2015 در امتحانات تیمز رتبه قابل قبولی را کسب کنند.

محبی درباره نحوه ارتقای کیفی درسهای ریاضی و علوم گفت: امسال همزمان با تالیف کتاب‌های جدید پایه هشتم و تدریس معلمان، قرار شده ساعات تدریس معلمان به مدت 20 ساعت اضافه شود و معلمان در ساعات آموزشی اضافه با آزمون تیمز، نحوه طراحی سئوالات و چگونگی آموزش بهتر درس های ریاضی و علوم آشنا می‌شوند.

به گفته مدیر کل آموزش متوسطه اول، نمونه سئوالات تیمز در اختیار معلمان قرار می‌گیرد تا آنها اطلاعات لازم را بدست آورده و از این سوالات در ارائه اطلاعات تکمیلی به دانش اموزان پایه 4 و 8 استفاده کنند.

وی توضیحات خود را اینگونه تکمیل کرد: همچنین قرار شده که در ماهنامه رشد، صفحات ویژه‌ای را به آشنایی دانش آموزان با آزمون تیمز اختصاص دهیم و چالش‌ها و مشکلات را بیان کرده و نحوه پیشرفت در درس‌های ریاضی و علوم به دانش آموزان منتقل می‌شود.

محبی تصریح کرد: از دیگر اقدامات ما چاپ کتاب تیمز است که معلمان با دسترسی به این کتاب به صورت غیرحضوری با این آزمون آشنا شوند. ضمن آنکه همایشی با عنوان "تیمز" سال آینده برای معلمان پایه‌های چهارم و هشتم برای ارتقای کیفیت درس‌های ریاضی و علوم برگزار می‌شود.


تگ ها پیشرفت تحصیلی دانش آموزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در دروس ریاضی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در دروس ریاضی و علوم

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank