پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بازاریابی          15 اسفند 1390 - 05 March 2012

شریک کردن فرزندان در امور مالی

بررسی های مختلف این موضوع را به اثبات رسانده است که عادت های خوب و مناسب در سنین پایه بسیار بهتر و سریعتر از زمان بزرگسالی نهادینه می شوند.
مازیار دانیالی - روزی از پسر 16 ساله ام پرسیدم که درباره پول چه چیزهایی می داند و او خیلی بی تفاوت در پاسخ گفت: مسلما چیزی نیست که روی درخت سبز بشه. با توجه به شخصیت و میزان سن وی، پاسخ طنز آمیزی به نظر می رسید اما حقیقتی غیر قابل انکار و نکته ای مهم که در سطح جهانی به آن توجه می شود این است که برای کسب پول باید به سختی کار کرد و به دقت از آن محافظت کرد.
بی ثباتی اقتصاد جهانی طی پنج سال گذشته اهمیت آموزش مدیریت امور مالی به فرزندان را افزایش داده است. آغاز این روند از سنین پایه می تواند مهارت ها و آموزه های سودمندی را در اختیار فرزندان قرار دهد تا در طول زندگی خود به درستی آنها را مورد استفاده قرار دهند. مطالعات مختلفی در این زمینه انجام گرفته اما اکثر آنها دیدگاه مشترکی در رابطه با آغاز این روند از سنین پایه برای نهادینه شدن دانش امور مالی در فرزندان دارند.

هر گروه سنی از علائق، میزان تمرکز و توجه مختلفی برخوردار هستند. از این رو برای هر گروه سنی روش های مختلف آموزشی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه روش های ساده ای که می توانند به والدین در آموزش هر چه بهتر مدیریت امور مالی به فرزندانشان کمک کند، معرفی می کنیم.

استفاده از طرح پس انداز

پس انداز کردن برای فرزندان خود را از سنین پایه آغاز کرده و آنها را نیز در این روند شریک کنید. خرید یک قلک و آموزش نحوه پس انداز پول برای چیزهای کوچکی که قصد خرید آن را دارند، یکی از ساده ترین روش هایی است که می توان مورد استفاده قرار داد. با افزایش سن، فرزندان خود را به بانک برده و برایشان حساب پس انداز افتتاح کنید. در هر مرحله از این اقدام آنها را شریک کرده و اجازه دهید برخی از مسئولیت ها را بر عهده بگیرند.

بررسی های مختلف این موضوع را به اثبات رسانده است که عادت های خوب و مناسب در سنین پایه بسیار بهتر و سریعتر از زمان بزرگسالی نهادینه می شوند. با فرزندان خود گفت و گوهای دوستانه انجام داده و تجربیات خود را در در رابطه با پول و امور مالی با آنها در میان بگذارید. ما اغلب هزینه های خانواده و قبوض را در دسترس فرزندانمان قرار نمی دهیم اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که مشاهده یکی از بهترین روش های یادگیری است.

درباره این قبیل موضوعات که به صورت ماهیانه به آنها رسیدگی می کنید با فرزندان خود گفت و گو کنید. به عنوان مثال چگونه امور مالی خود را مدیریت می کنید؟ چگونه قبوض مختلف را پرداخت می کنید؟ از چه روش هایی برای پرداخت استفاده می کنید؟ تشویق فرزندان برای شرکت و اداره بخشی از امور مالی خانواده نه تنها دانش مالی آنها را افزایش می دهد بلکه آنها را نسبت به اموری که باید در یک خانواده بر عهده بگیرند، آگاه می سازد.

مشارکت فرزندان در طرح های کوچک

برخی مواقع برنامه ریزی برای تعطیلات آخر هفته این اجازه را می دهد تا برخی از مهارت های اولیه فرزندان خود در رابطه با برنامه ریزی و بودجه بندی را مورد آزمایش قرار دهید. پس مسئولیت برنامه ریزی برای یک روز تعطیل را بر عهده فرزندان خود بگذارید. اجازه دهید تا آنها ایده های خود را مطرح کنند و سازمان دهی برای بودجه مورد نیاز را بر عهده بگیرند. این روشی معقول و جالب برای آموزش و همکاری تمامی اعضای خانواده است.

آموزش در سفر

بازار ارزهای خارجی برای افراد بزرگسال دنیایی پیچیده محسوب می شود، حال اجازه دهید تا فرزندانتان وارد این دنیا شوند! در یک سفر خارجی می توانید مفهوم و ابعاد مختلف واحد پول را به فرزندان خود معرفی کنید. با آنها در رابطه با ارزهای مختلف که ممکن است با آنها سر و کار داشته باشند گفت و گو کرده و در صورت امکان از وسایل و سکه های مختلف برای درک هر چه بهتر این موضوع استفاده کنید.

این اقدام می تواند توجه آنها را به ابعاد بین المللی پول و امور مالی جلب کند. باید زمان مشخصی را برای آموزش مهارت های ساده ای که می توانند مرز بین آینده خوب و یا بحرانی فرزندانتان را مشخص کنند، اختصاص دهید. دانش مالی مهارتی مهم محسوب می شود که نیاز به آموزش و یادگیری دارد و والدین مسیری طولانی برای کمک به فرزندانشان در این زمینه پیش رو دارند.تگ ها آموزش سرمایه گذاری کودکان

خبرنامه - شبکه های اجتماعی