پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علوم نوین          07 آبان 1392 - 29 October 2013

یک تیم از دانشمندان دپارتمان زیست شناسی ملکولی و زیست فناوری دانشگاه شفیلد پس از ارسال یک بالون با طراحی ویژه به 27 کیلومتری استراتوسفر طی بارش اخیر شهابی ارگانیسمهای کوچکی کشف کرده اند که احتمال می رود منشا آن فضایی باشد.

بالون طراحی شده دانشمندان از نزدیکی چستر به فضا پرتاب شد و دربرگیرنده میکروسکوپهایی بود که وقتی بالون به ارتفاع 22 و 27 کیلومتری رسید فعال شده و بررسی خود را آغاز می کرد.

این بالون نزدیکی ویکفیلد سالم فرود آمد.

دانشمندان پس از فرود این بالون کشف کردند که تکه ای دیاتوم (گروهی از آغازیان) و موجودات بیولوژیکی نامتعارفی از استراتوسفر به دست آورده اند که همه آنها بزرگتر از اندازه ای بوده که بتوان گفت متعلق به سیاره زمین هستند.

استراتوسفر دومین لایه بزرگ اتمسفر است که بالای تروپوسفر و پایین مزوسفر قرار دارد.

میلتون وینرایت رئیس این گروه تحقیقاتی اظهار داشت که این نتایج می تواند انقلابی باشد، اگر حیات در فضا وجود داشته باشد باید دیدگاه خود را نسبت به بیولوژی و تکامل به طور کامل تغییر دهیم.

دانشمندان اظهار داشتند هنگام نمونه برداری و پردازش تمام دقت خود را نسبت به وجود آلودگی به کار برده اند. این گروه اطمینان دارند که منشاء این ارگانیسمهای بیولوژیکی به استراتوسفر می رسد.

وینرایت گفت: اکثر مردم تصور می کنند که این ذرات بیولوژیکی باید از زمین به استراتوسفر رسیده باشند اما دانشمندان اتفاق نظر دارند که ذره ای به اندازه ذره کشف شده نمی تواند خود را بالا کشیده و به ارتفاع 27 کیلومتری زمین رسیده باشد. تنها استثناء این مورد انفجار آتشفشانی شدید است که چنین مسئله ای ظرف سه ساله اخیر از زمان انجام این نمونه برداری ها مشاهده نشده است.

وی اضافه کرد: بدون مکانیسمی که از طریق آن ذرات بزرگی چون این ذره کشف شده بتوانند خود را به استراتوسفر منتقل کنند، تنها نتیجه گیری که می توانیم داشته باشیم این است که این موجودات بیولوژیکی از فضا آمده اند، نتیجه گیریهای ما نشان می دهد که حیات از فضا به زمین رسیده و حیات به این سیاره محدود نشده است.

قرار است نتیجه تحقیقات این گروه در مجله " کیهان شناسی" منتشر شود.

این تیم تحقیقاتی امیدوار است که بتواند نتایج این تحقیقات را بسط دهد و آنها را با انجام آزمایشهای دیگری که در ماه اکتبر انجام می شود قطعی تر کند.

در ماه اکتبر بارش شهابی مرتبط با دنباله دار هیلی صورت گرفت و در استراتوسفر حجم زیادی از غبار کیهانی به وجود آمد. این دانشمندان امیدوارند که ارگانیسمهای بیشتری در این تاریخ کشف کنند. بارش شهابی در هنگام عبور سیاره زمین از میان توده‌ای از ذرات در فضا رخ می‌ دهد. در این مواقع تعداد زیادی شهاب در جو زمین می‌سوزند.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی