Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 چرا به سمت اشیا براق جلب می شویم ؟
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علوم نوین          06 بهمن 1392 - 26 January 2014


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41

چرا به سمت اشیا براق جلب می شویم ؟

دانش پژوهان دلیل جلب شدن توجه انسان به سمت اشیاء براق را کشف کردند.

دانشمندان می گویند دلیل این امر نیاز ذاتی و اولیه انسان به "آب" است. گروهی از پژوهشگران بلژیکی این مشکل را در 6 مطالعه تجزیه و تحلیل کرده اند.

آنها می گویند انسان ذاتا به اشیا براق جذب می شود. با این حال بررسی اینکه آیا جلب شدن توجه به یک جسم  براق اساس نظام مند دارد یا خیر و آیا منطقی پشت چرایی آن وجود دارد یا خیر، هیچ گاه مورد بررسی دانشمندان قرار نگرفته است.

این دانش پژوهان می گویند مطالعاتشان نشان می دهد که اولویت ما برای دیدن چیزهای براق می تواند یک امر ریشه دار و بسیار انسانی باشد.

آنها در یکی از این آزمایش ها چشم 46 شرکت کننده را بستند و به آنها یک تکه کاغذ دادند. آنها به نیمی از شرکت کنندگان یک کاغذ براق و به بقیه کاغذهای مات دادند.

شرکت کنندگان که ورقه براق داشتند حتی اگر به خوبی به آن نگاه نمی کردند کاغذ را با کیفیت تر و جذاب تر می دانستند این در حالی بود که گروه کاغذهای مات، چنین نظری در مورد ورقه های خود نداشتند.

آنها همچنین آگهی های چاپ شده بر روی کاغذ مات و براق نشان را به  دو گروه کودکان و بزرگسالان نشان داده و دریافتند همیشه افراد کاغذهای براق را در اولویت قرار می دهند.

این دانشمندان می گویند: اگرچه، بشر به عنوان یک گونه حیات، پیچیدگی و پیشرفت بسیار فوق العاده ای داشته است اما هنوز به سمت چیزهایی جلب می شود که  نیازهای اولیه و ذاتی اش تلقی می شوند و در این مورد توجه انسان به چیزهای براق در واقع نشان دهنده نیاز ما به "آب" است.

در جریان این بررسی ها ، محققان این حقیقت را کشف کردند که اگر ما اجسام براق را "زیبا" می بینیم به دلیل علاقه و شیفتگی مان به این اجسام نیست.

آنها می گویند : این تحقیق موجب شده است علت ظاهری  "براق برابر با زیبایی است" را رد می کنیم .Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44

خبرنامه - شبکه های اجتماعی