پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علوم نوین          06 بهمن 1392 - 26 January 2014


دارویی که یادگیری را آسان کردمحققان دانشگاه هاروارد موفق شدند دارویی کشف کنند که باعث یادگیری آسان تر افراد می شود.
از یک سن خاص دیگر مغز ما نمی‌تواند مطالب را مانند دوران کودکی جذب کند؛ محققان موفق شده‌اند دارویی کشف کنند که موجب یادگیری بهتر در افراد می‌شود.

پروفسور «تاکائو هنش» استاد زیست شناسی مولکول ها و سلول‌ها در دانشگاه هاروراد گفت: اوایل فکر می‌کردم این توانایی فقط در دوران کودکی است اما در یک مطالعه‌ای که اخیرا در مجله مرز منتشر شد ،دکتر «تاکائو هنش» گفته است، یک کپسول خاص قادر به مداوا است. این دارو برای امراض صرع به کار می‌رود.

«والپروئیک اسید» تثبیت‌کننده خلق و خوی معمولی برای افراد مبتلا به صرع است. زمانی که این ماده آزمایش شد پژوهشگران متوجه شدند این دارو موجب می‌شود مغز جوان شود و مهارت‌ها و اطلاعات را به طور طبیعی جذب کند.

پژوهشگران قبلا متوجه موادی شده بودند که قادر به همان نتایج در موش‌ها بودند. بعدها همین کار را روی انسان انجام دادند و داروی اسید والپروئیک را برای گروهی از جوانان تجویز کردند که هیچکدام با موسیقی آشنایی نداشتند. این گروه ابتدا به دو قسمت تقسیم شدند.

یک قسمت مواد واقعی را دریافت کردند و گروه دیگر تنها از داروهای ساده استفاده می‌کردند. سپس از آن‌ها خواسته شد یک سری تمرینات موسیقی را گوش دهند.

بر اساس این مطالعه کسانی که والپروئیک استفاده کرده بودند نت‌های موسیقی را بهتر یاد گرفتند تا کسانی که با داروهای ساده آزمایش شده بودند. «هنش» گفت این نتایج قابل توجه هستند. افراد بزرگ سالی که هیچ آشنایی با موسیقی نداشتند در این مطالعه با موسیقی آشنا شدند و یادگرفتند.

این مطالعه خیلی از درها را باز می‌کند و نشان می‌دهد، یک دارو کاربردهای دیگر نیز دارد تا حدی که دارویی ساده می‌تواند مغز را تغییر شکل دهد.


خبرنامه - شبکه های اجتماعی